« Tagasi avalehele / Back to home page EST | ENG
Avaleht Festival Georg Hackenschmidt FA Concerto FA Schola Taiji Artiklid
Festival 2017
Festival 2016
Festival 2015
Festival 2014
Festival 2013
Festival 2012
Festival 2011
Festival 2010
Festival 2009
Festival 2008
Festival 2007
Festival 2006
Festival 2005
Teisipäev, 4.10
Kolmapäev, 5.10
Neljapäev, 6.10
Reede, 7.10
Laupäev, 8.10
Pühapäev, 9.10
Esmaspäev, 10.10
Festivali materjalid allalaadimiseks
Festival 2004
Festival 2003
Festival 2002
Festival 2001
Festival 2000
Sri Lanka Kultuuri Festival
Festival 1999
Festival 1998
Festival 1997
Festival 1996
Ăśldist

X Rahvusvaheline Tartu Vanamuusika Festival

4.-10. oktoober 2005

X Rahvusvaheline Tartu Vanamuusika Festival pakub taas põnevaid kombinatsioone Euroopa keskaja ja orientaalsete kultuuridega. Pärast kümneaastast teekonda on festival jõudnud esimese väikse verstapostini. Nimi orient et occident sümboliseerib mingis mõttes selle festivali algust, teekonda ja eesmärki. Euroopa varase kultuuri kõrvutamine orientaalsete kultuuridega on olnud festivali keskmes algusest peale. Ja nagu paljudel puhkudel, leiame me aina rohkem seoseid, mida sügavamale vaatame. Tahan südamest tänada kõiki, kellega olen võinud seda teekonda koos käia ning võinud jagada neid hindamatuid aardeid. See on ka kutse kõigile, kes soovivad sellest osa saada tulevikus.

Juubelihooajal tõmmatakse põhjalikum joon alla ka tööle, mis on aastate jooksul tehtud erinevate kultuuride kõrvutamisel ja võrdlemisel tänapäeva kontekstis. Kavas on hariduskonverents, kus tähelepanu keskmes on varajase ja orientaalse muusika roll tänapäeva muusikahariduses. Lisaks mitmetele tippspetsialistidele ning muusikahariduse juhtivtöötajatele on konverentsi külaliste hulgas ka Baseli vanamuusikaakadeemia kauaagne rektor, Dr. Peter Reidemeister. Hariduskonverents toimub koostöös Kesk-Euroopa varajase muusika festivalide assotsiatsiooniga CEFEMA.

Festivali kĂĽlaliste hulgas on sellised tähelepanuväärsed esinejad nagu väga värvika kavaga Butterfly Music Group Hiinast, pime flöödivirtuoos V. Hemapala Perera Sri Lankalt, võitluskunstide meister Zhang Shangmin Hiinast, keskaja muusikat mängivad ansamblid La Morra Ĺ veitsist, Alba ja Esk Taanist. Hiina iidsetest käsikirjadest pärit keelpilli gu qini muusikat mängib selle instrumendi ĂĽks juhtivaid spetsialiste John Thompson USAst. Samuti võib festivalil kuulda esmakordselt kombinatsiooni Hiina ja keskaja muusikast programmis „Muusikat Marco Polo ajast“, kus John Thompson mängib muusikat hiina 15. saj. käsikirjadest ning TĂś juurest tegutseva orientaalse ja varajase muusika keskuse FA Schola ansambel mängib sama ajastu itaalia muusikat. Traditsiooniliselt toimuvad ka loengud ja seminarid, öökontserdid, taas jõuvad festivali kontserdid ka Tallinnasse.

Meeldivaid festivalielamusi kõigile!

Raho Langsepp
Tartu Vanamuusika Festivali kunstiline juht

***

Meister Zhang Shangmin’i kursused Eestis märtsis 2018

***

 Georg Hackenschmidti mälestusmärk on saanud ideelahenduse!

***

 Taiji yang stiili treeningud

***

FA Schola esitleb:
CD "Music from the Time of Marco Polo"