« Tagasi avalehele / Back to home page EST | ENG
Avaleht Festival Georg Hackenschmidt FA Concerto FA Schola Taiji Artiklid
Loengud ja kursused
Toimunud kursused

Alates teisipäevast, 17. oktoobrist 2017  on võimalik liituda taiji yang stiili (vaata näidet) treeninggrupiga algajatele (VAATA NĂ„IDET).

 Trennid toimuvad teisipäeviti ja neljapäeviti kell 18.30 - 19.30  Tartu Maarja Koolis, Puiestee 126,

Ăśhe kuu maksumus on 30€. Riietus mugav/sportlik, jalanõud tenniselaadsed, ĂĽhtlase tallaga. 

Juhendaja Raho Langsepp.
Täpsem info ja registreerimine:
Raho Langsepp (raho at festivitas dot ee, 50 94 612).

Taiji on hiina nn. sisemine võitluskunst. Treenides arendatakse peale füüsiliste võimete ka sisemist energiat ehk qi'd ning sisemist tasakaalu. Taiji on suurepäraseks vahendiks stressist vabanemiseks, oma sisemaailma kontrollimiseks ja arendamiseks.

Raho Langsepp alustas taiji õpinguid 1980ndate aastate keskel Oleg Onoptšenko juures Riias. Põhiliseks baasiks kogu järgnevale praktikale said õpingud meister Zhang Shangmin’i juures aastatel 1991-1992 (yang stiili 88 vorm). Järgnevatel aastatel on ta ennast täiendanud taiji, bagua, xingyi ja qigongi alal nii  meister Zhang Shangmini, ku paljude teiste õpetajate juures nii Eestis kui Hiinas. Taiji  treeninguid on Raho Langsepp regulaarselt läbi viinud alates 1999. aastast.

Raho Langsepp ise räägib taiji’st järgmist:
“Taiji juures on mind algusest peale paelunud selle süsteemi universaalsus ning sügavus. Seda võib praktiseerida kui võitluskunsti, lõdvestustehnikat, mediatsiooni, qi gong’i, filosoofilist süsteemi – see kõik on üks suur tervik. Õige praktiseerimise korral pole ka nii oluline, millisele aspektile parasjagu tähelepanu pööratakse, sest see arendab nii keha kui vaimu terviklikult kõiges. Olen taiji’st saanud palju praktilist kasu ka muusiku ning muusikaõpetajana. Samas olen veendunud, et kasu võib sellest olla kõikidel elualadel, samuti iseenda ning ümbritseva maailma paremini mõistmisel.”


 

 

***

Koera aasta alguse kontsert 16. veebruaril kl 20 Tartu Raekojas

***

 Georg Hackenschmidti mälestusmärk on saanud ideelahenduse!

***

 Taiji yang stiili treeningud

***

FA Schola esitleb:
CD "Music from the Time of Marco Polo"