« Tagasi avalehele / Back to home page EST | ENG
Avaleht Festival Georg Hackenschmidt FA Concerto FA Schola Taiji Artiklid
Kontserdid 2019
Kontserdid 2018
Kontserdid 2017
Kontserdid 2016
Kontserdid 2015
Kontserdid 2014
Kontserdid 2013
Kontserdid 2012
Kontserdid 2011
Kontserdid 2010
Kontserdid 2009
Kontserdid 2008
Kontserdid 2007
Kontserdid 2006
Klavessiinipäevad Tartus
Kontserdid 2005
Kontserdid 2004
Festivitas Artiumi Klassika
Toomkontserdid
Morgensterni Muusikasalong
Ăśldist

Väike Versailles

Kontsertetendus edevusest
ja teistest inimloomuse varjatud viguritest.

Neljapäeval, 6. aprillil kell 18.00
Tartu Linnamuuseumis

Ene Nael (klavessiin)
Kristiina Are (klavessiin)
Tarmo Song (ajastutekstid)
Kavas F. Couperin, Moliére,
La Fontaine

Piletid: 60.-/30.-

KRISTIINA ARE (1970) on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli 1990. aastal. Aastatel 1990–1994 õppis Eesti Muusikaakadeemias professor Lilian Semperi klaveriklassis ning dotsent Imbi Tarumi klavessiiniklassis. 1994. aastal asus õppima Pariisi Erik Satie Konservatooriumisse klavessiini erialale, mille lõpetas 1998. aastal professor Elisabeth JoyĂ© juhendamisel kiitusega. Osalenud Pierre Hantai meistrikursustel Barbaste´is (1995. a.), Edoardo Bellotti improvisatsioonikursustel Vilniuses (2004. a.) ning täiendanud end Itaalias Smarano Oreliakadeemias (2005. a.) professorite Edoardo Bellotti, William Porter´i ja Joel Speerstra juhendamisel. Kristiina Are teeb koostööd klavessinist Ene Naelaga ning osaleb mitmete kammerkoosseisude töös. 2000. aastast õpetab klavessiini ja basso continuo’t Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti poolt korraldatavatel “Ajalooliste klahvpillide suvekursustel“. 2005. aastast töötab Tallinna Muusikakeskkoolis klavessiiniõpetajana. Ta osales EMAs toimunud Bachi konkursil 2000. aastal (diplom) ja BrĂĽgge rahvusvahelisel konkursil 2001. aastal. Kristiina Are on Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti ja Eesti Interpreetide Liidu liige.


ENE NAEL (1971) on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia professor Laine Metsa klaveriklassis 1994. a. 2000. aasta kevadel kaitses ta Eesti Muusikaakadeemias muusikamagistri kraadi kammeransambli erialal. Paralleelselt klaveriga on õppinud klavessiini Imbi Tarumi juures, täiendanud ennast barokkmuusika ja klavessiini alal mitmetel meistrikursustel (Christopher Stembridge, Edward Parmentier, Jacques Ogg, Pierre Hantaï, Elisabeth JoyĂ©, Lars Ulrik Mortensen) ja rahvusvahelisel seminaril Capita Selecta Early Music Amsterdamis (1998, 1999). Ta on esinenud orkestrisolistina Eestis ja Soomes, mänginud erinevates barokkorkestrites ja kammerkoosseisudes ning osalenud mitmetel Eesti muusikafestivalidel. Ene Nael töötab õpetajana Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis, on Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti (EKST) juhatuse liige, kaasatud EKSTi klavessiinikursuste ja kontsertide organiseerimisse. Ene Nael on osalenud kahel A. Vivaldi CD-plaadi salvestamisel koos Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestriga, samuti on olnud mitme eesti helilooja klavessiiniteoste esmaettekandjaks ning osalenud Toivo Tulevi, Helena Tulve ja Raimo Kangro teoste plaadistamisel. 2000. aasta oktoobris EMAs toimunud Bachi klavessiinikonkursil saavutas ta I preemia, 2001. aastal osales BrĂĽgge rahvusvahelisel konkursil.


TARMO SONG (1977) on lõpetanud Tartu H. Elleri nim. Muusikakooli klassikalise kitarri erialal ja Eesti Humanitaarinstituudi kultuuriteaduse õppekava teatriõppe suuna, õppejõududeks Lembit Petersoni ja Tõnis Rätsep. Diplomietendusteks olid A. Strindbergi „Mäng tulega“ (Sõber), H. Ibseni „Nukumaja“ (Dr. Rank) ja W. Shakespeare' „Hamlet“ (Osric jt.). 2004. a. sĂĽgisel esietendus Vanalinna Muusikamajas A. P. Tšehhovi novellide ainetel „Miks mitte abielluda“ (lavastaja L. Peterson) ja 2005. a. kevadel valmis ĂĽhistööna kava võru tekstidest ja lauludest pealkirja all „Pido pahandusõga“. Koostöö klavessinistidega sai alguse 2003. a. sĂĽgisel, mil valmis Eesti Interpreetide Liidu poolt korraldatavas akadeemilise kammermuusika sarjas kava prantsuse muusikast, nime all „Väike Versailles“. Sellele järgnesid kavad inglise muusikast, pealkirjade all „Kella kuue tee“ ja „Kuninglik jaht“, viimane neist koostöös Eesti Kontserdiga. Samuti on mitmete kavadega esinetud koos ka Tallinna vanalinnapäevadel.

***

 Sea Aaasta Alguse Kontsert 5.02.2019 Tartu Raekoja saalis

 

***

 Taiji yang stiili treeningud algavad 1. novembril

***

 Georg Hackenschmidti mälestusmärk on saanud ideelahenduse!

***

FA Schola esitleb:
CD "Music from the Time of Marco Polo"